Grafika i animacja 3D

Studio „Virtual Magic” istnieje na rynku od 1995 roku. Początkowo studio specjalizowało się głównie w tworzeniu oprawy graficznej do programów telewizyjnych oraz w produkcji spotów reklamowych. Jako pierwsze w Polsce wprowadziło komputerowe efekty specjalne do kultowego serialu pt. „Świat według Kiepskich”. W tym samym czasie studio wyprodukowało kilka niezależnych krótkometrażowych animacji 3D, które zdobyły wiele prestiżowych nagród na międzynarodowych festiwalach.

Dziś „Virtual Magic” skupia się głównie na tworzeniu animacji w technologii 5D, oraz produkcji filmów w technice stereoskopowej 3D. Największym osiągnięciem studia, po długim i żmudnym okresie przygotowań wraz z poszukiwaniem odpowiednich środków finansowych, jest rozpoczęcie realizacji pełnometrażowej animacji pt. „Złote Krople”. Film ten jest najbardziej zaawansowanym technicznie wyzwaniem bo łączy on w sobie dwie techniki, klasyczną animację rysunkową 2D oraz hiperrealistyczną scenografię 3D.

Charakteryzując naszą działalność w jednym zdaniu – firma stawia na ciekawe, duże projekty edukacyjne i historyczne z wykorzystaniem technologii Stereo 3D. Rozwijamy się także w kierunki gier i technologii VR. Staramy się wciąż doskonalić nasze umiejętności i wykorzystywać zdobyte już doświadczenie w maksymalnym stopniu. Pracujemy na światowej klasy sprzęcie ale przede wszystkim posiadamy zespół wysoko wykwalifikowanych pracowników, którzy oprócz wiedzy i wieloletniej praktyki mają do zaoferowania swoją kreatywność i osobiste zaangażowanie.

PRACOWALIŚMY
PRZY PRODUKCJACH

Filmy, reklamy, animacje

This content is copyright protected. Any use only after individual permission.