HISTORIA CIESZYNA 3D

Historia Cieszyna 3D to krótkometrażowy dokument, w którym poznajemy barwną historię tego miasta od powstania pierwszej osady aż po dzień dzisiejszy. Dzięki zastosowanej technologii 3D mamy wrażenie, że razem z bohaterami uczestniczymy w polowaniu czy spacerujemy po komnatach cieszyńskiego zamku.

Film skupia się na najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ nie tylko na miasto Cieszyn, ale rozwój całego regionu. Wiarygodnie odtworzone wnętrza, kostiumy oraz przebieg wydarzeń są skarbnicą wiedzy dla fanów historii tego pięknego miejsca. Realistyczne animacje 3D wspaniale dopełniają całości. Możemy między innymi zobaczyć z lotu ptaka jak zmieniał się przez lata Cieszyn.

Przy produkcji filmu współpracowaliśmy z pracownikami Muzeum Śląska Cieszyńskiego, Muzeum Drukarstwa w Cieszynie oraz Muzeum Regionalnego w Środzie Śląskiej. Wykorzystaliśmy sprzęt wojskowy i plenery udostępnione przez Grupę Rekonstrukcji Historycznej OKA a także broń i stroje grupy pasjonatów epoki średniowiecza. Dzięki kontaktom z pracownikami sceny polskiej Těšínské Divadlo. skompletowaliśmy stroje historyczne oraz rekwizyty. Wiele z tych osób z radością wcieliło się w bohaterów występujących w filmie nie szczędząc sił aby wspomóc nasze działania.